Saab

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sceptyczny

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 6/6
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 12:46
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


kedlaw07 napisał:
ale jak kogos nie stac na oryginalne oprogramowanie to niech go NIE KRADNIE i nie UZYWA.


Przestań bredzić. Podawałem linki do interfejsów i darmowych aplikacji.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 09 Gru 2015, 13:07
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


sceptyczny napisał:
kedlaw07 napisał:
ale jak kogos nie stac na oryginalne oprogramowanie to niech go NIE KRADNIE i nie UZYWA.


Przestań bredzić. Podawałem linki do interfejsów i darmowych aplikacji.

Nie bredze.
Ja nie neguje Twojego podejscia. Ale jak widze w warsztacie ze gosc uzywa oprogramowania kradzionego i jeszcze sie tym chwali to mysle ze to taki burak jest.
Za uzywanie nielegalego oprogramowania 5 lat pozbawienia wolnosci kk.
No ale ludzie uzywaja i sie jeszcze chwala.
No coz na glupote nie ma rady. Gdyby ktos ukradl moja wlasnosc to bym scigal z mocy prawai i najsurowej kary bym sie poprzez adwokata domagal.

I tutaj proponuje zakonczyc ten temat,
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 16 Gru 2015, 13:49
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Moi drodzy, zastanawiam się co raz bardziej nad gazem. Obecnie przez pół roku zrobiłem raptem 6500km. W skali roku zrobię pewnie nie więcej niż 15k. Warto zakładać gaz? Wydać maks bym chciał 3,5-4k na to. Przy takich dystansach koszt zwróci mi się po 2.5 roku gdzieś.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 16 Gru 2015, 14:05
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Nie warto, za małę przebiegi. Do tego dochodzą utrudnienia przy niektórych parkingach podziemnych oraz potencjalne dodatkowe koszty w jazzie związane z częstszą regulacją luzów zaworowych niż 40k km.
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 16 Gru 2015, 14:32
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Z drugiej strony samochód w rodzinie zostanie na pewno na dłużej niż okres zwracania się kosztów.. Hm.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 16 Gru 2015, 14:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 16 Gru 2015, 14:54
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


larry.bigl napisał:
Moi drodzy, zastanawiam się co raz bardziej nad gazem. Obecnie przez pół roku zrobiłem raptem 6500km. W skali roku zrobię pewnie nie więcej niż 15k. Warto zakładać gaz? Wydać maks bym chciał 3,5-4k na to. Przy takich dystansach koszt zwróci mi się po 2.5 roku gdzieś.
pieta napisał:
Nie warto, za małę przebiegi. Do tego dochodzą utrudnienia przy niektórych parkingach podziemnych oraz potencjalne dodatkowe koszty w jazzie związane z częstszą regulacją luzów zaworowych niż 40k km.

Najczęściej przy zakładaniu LPG pod uwagę bierze się ilość przejechanych kilometrów. Na zasadzie im więcej przejadę tym szybciej mi się zwróci koszt instalacji. Warto jednak zauważyć iż robiąc nawet małe przebiegi, ale stojąc w korkach paliwo jest spalane.
I tutaj powstaje dylemat montować czy nie, a jeżeli już tak to zamontować prawdziwą i bardzo dobrą instalację która będzie spasowana dla naszego auta.

Należy jednak wziąć też pod uwagę koszty serwisowania auta, częstsze przeglądy i koszty utrzymania.
Na dodatek pragnę zauważyć, iż problemy z samochodem mogą wynikać z używania w/w instalacji.

To o czym pisze kolega pieta tj. parkingi podziemne to tylko kropla w morzu. Niektóre wspólnoty mieszkaniowe też są temu przeciwne itp.

Osobiście robię rocznie tak w przedziale 9tys. 10tys. km i nie zamontowałbym instalacji lpg.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sceptyczny

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 6/6
Wysłany: Sro 16 Gru 2015, 17:57
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


larry.bigl napisał:
Moi drodzy, zastanawiam się co raz bardziej nad gazem. Obecnie przez pół roku zrobiłem raptem 6500km. W skali roku zrobię pewnie nie więcej niż 15k. Warto zakładać gaz? Wydać maks bym chciał 3,5-4k na to. Przy takich dystansach koszt zwróci mi się po 2.5 roku gdzieś.


Jakie odcinki robisz jednorazowe?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 17 Gru 2015, 13:26
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Witam,
sceptyczny napisał:
larry.bigl napisał:
Moi drodzy, zastanawiam się co raz bardziej nad gazem. Obecnie przez pół roku zrobiłem raptem 6500km. W skali roku zrobię pewnie nie więcej niż 15k. Warto zakładać gaz? Wydać maks bym chciał 3,5-4k na to. Przy takich dystansach koszt zwróci mi się po 2.5 roku gdzieś.


Jakie odcinki robisz jednorazowe?
Czy masz na myśli osiągnięcie odpowiedniej temperatury silnika, a co za tym idzie czas przełączenia się z benzyny na LPG Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 17 Gru 2015, 15:16
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Zazwyczaj odcinek jaki pokonuję do pracy to 14km z czego połowa w mieście i połowa poza. Chyba jednak pozostane przy benzynce. Maks co wydaję w miesiącu na paliwo (dojazdy do pracy + jakieś wypady do miasta okazjonalne) to 300zł.
Powrót do góry
sceptyczny

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 6/6
Wysłany: Czw 17 Gru 2015, 18:55
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


larry.bigl napisał:
Zazwyczaj odcinek jaki pokonuję do pracy to 14km z czego połowa w mieście i połowa poza. Chyba jednak pozostane przy benzynce. Maks co wydaję w miesiącu na paliwo (dojazdy do pracy + jakieś wypady do miasta okazjonalne) to 300zł.


Wg mnie czas zwrotu inwestycji, droższe przeglądy, częste regulacje instalacji i luzów może zniechęcić. Ja bym się w to nie pchał biorąc pod uwagę że robisz max 15 tys. km.
Powrót do góry
larry.bigl

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 103
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: C270 2003
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 30 Gru 2015, 09:17
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Odpuszczę sobie jednak ten gaz, cena 95 spada a gaz zrobił się droższy, nie ma sensu Razz
Powrót do góry
cosmo-pl

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic
Piwa: 3/6
Wysłany: Sro 06 Sty 2016, 16:14
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Koszt instalacji do tego auta bardzo dobrej to maks 2700 PLN. No 2800. Opłaca się przy codziennych dojazdach do pracy i to bardzo. Zwróci Ci się po przejechaniu 15 000 km, licząc wszystkie dodatkowe koszty. Jazz gazuje się bardzo dobrze, a przy dobrze wyregulowanej instalacji zawory wystarczy regulować co 30 000 km. Wejdź sobie na lpg-forum, tam znajdziesz galerie zagazowanych Jazzów i ludzi, którzy to profesjonalnie robili. Nie słuchaj opinii z tego forum, bo zazwyczaj pozbawione są merytorycznej treści.
Powrót do góry
tomjazz

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Honda Jazz S 1.2 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Sie 2016, 04:45
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Witam, mam problem z komputerem po zainstalowaniu instalacji LPG, a dokładnie chodzi mi o wskaźnik zużycia paliwa. Zaraz po zainstalowaniu zrobiłem prasę 140 km i wskaźnik paliwa zaczął opadac, zapaliła się rezerwa, na drugi dzień mając zamiar to wyjaśnić u instalatora, zapalam auto, a wskazówka znów pokazuje stan przez zrobieniem w/w trasy, rezerwa też zgasł, dowiedziałem się, że to normalne. Hm stwierdziłem ok, jeśli tak to będzie wyglądać to jeszcze tragedii nie ma. Ale problem znów się pojawił, chodzi o to, że dziś mija dokładnie tydzień od założenia instalacji, jeśli chodzi o samą instalacje wszystko bez zarzutu, natomiast wskaźnik benzyny po tym tygodniu jazdy jest na samym dole i właśnie zapaliła się rezerwa i już nie zgasa,, a miałem wlane pół baku. Czytając na necie różne podobne wątki, to fakt że komputer pokazuje rezerwę to norma, auto się porusza komputer liczy km, ale wskazówka benzyny powinna wracać do stanu faktycznego. Skąd mam wiedzieć ile mam faktycznie benzyny, jak tak ma to wyglądać, ma ktoś podobny problem?
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Pon 15 Sie 2016, 01:35
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


Ja na gazie gotuje obiad i wszystko jest ok .'Laughing'
A do samochodu tankuję benzynę .
Powrót do góry
skype status
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Pon 15 Sie 2016, 11:18
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG - instalacja, spalanie


mitex01 napisał:
Ja na gazie gotuje obiad i wszystko jest ok .'Laughing'
A do samochodu tankuję benzynę .


obiad gotuję na indukcji i jest wszystko OK
a gaz tankuje do samochodu.

benzynę zalewam co jakiś czas tylko tyle aby mieć 1/4 baku
mam samochód na LPG i odliczając instalację oraz całą resztę właśnie wyliczyłem że
zaoszczędziłem więcej niż zapłaciłem za swojego jazza.
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


Saab9-3

19 900

2002r.

167 000 km

śląskie

Saab9-3

18 900

2008r.

277 000 km

śląskie

Saab9-3X SportKombi

43 300

2008r.

248 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System