Saab

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Saab 9-3 ) Ciężko wchodzące biegi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Saab 9-3 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mundik

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp
Posiadane auto: Saab 9-3 VECTOR SPORT TID 1.9 150KM 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Mar 2012, 21:51
Temat postu:

Ciężko wchodzące biegi


Witam wszystkich.
Jestem nowym nowym uzytkownikiem i gorąco pozdrawiam wszystkich miłośników i właścicieli Saaba.
Pare dni temu zakupiłem Saaba z silnikiem 1.9 TID 150KM 2007r
Autko ma przejechane 150tyś. km
Przy kupnie zauważyłem że ciężko wchodzą biegi 1 i 2 prawie ok ale 3 trzeba szukac 4 też ok a 5 i 6 też bardzo ciezko trzeba dopychać do boku i wbijać.
Prosze o porade i pomoc w tej sprawie bo nie wiem czy to normalne w tych pojazdach.
I jeszcze mala podpowiedz po ilukm wymienia sie pasek rozrządu pierwszy raz a kiedy drugi.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakąś pomoc w tej sprawie.
Powrót do góry
Michumeister

Debiutant



Dołączył: 18 Mar 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznan
Posiadane auto: Saab 9-3 TTID 180/ 150 /120
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 08 Kwi 2012, 13:25
Temat postu:

Re: Ciężko wchodzące biegi


mundik napisał:
Witam wszystkich.
Jestem nowym nowym uzytkownikiem i gorąco pozdrawiam wszystkich miłośników i właścicieli Saaba.
Pare dni temu zakupiłem Saaba z silnikiem 1.9 TID 150KM 2007r
Autko ma przejechane 150tyś. km
Przy kupnie zauważyłem że ciężko wchodzą biegi 1 i 2 prawie ok ale 3 trzeba szukac 4 też ok a 5 i 6 też bardzo ciezko trzeba dopychać do boku i wbijać.
Prosze o porade i pomoc w tej sprawie bo nie wiem czy to normalne w tych pojazdach.
I jeszcze mala podpowiedz po ilukm wymienia sie pasek rozrządu pierwszy raz a kiedy drugi.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakąś pomoc w tej sprawie.

Witam
Czy masz duzy luz jak wlaczysz np 1. W sensie czy jak juz bieg jest wbity to czy galka jest sztywna czy mozna ja kręcic? i Jak wchodzi wsteczny czy wchodzi normalnie po podniesieniu grzybka w galce czy bez podniesienia tez sie uda go wbpic
Rozrzad niby co 120tys niektorzy mowia ze 150. Ja bym zrobil juz teraz zanim cos sie sypnie. Jak bedziesz kupowac pasek to kup Dayco powlekany teflonem.
Taki pasek jest montowany do fiatow z tym samym silnikiem i pisza ze na 120tys sprawdzic rorząd a na 180 wymiana. (tylko nikt z serwisu fiata nie umie powiedziec co znaczy sprawdzic i jak sie to robi) sugeruja wymiane na 150tys
odpisz co z tymi biegami. pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
mundik

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wlkp
Posiadane auto: Saab 9-3 VECTOR SPORT TID 1.9 150KM 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Kwi 2012, 21:05
Temat postu:

Ciężko wchodzące biegi


Ogólnie skrzynia, wrzucanie biegów chodzi ciezko z opoprem , nie wchodzą luzno.Pierwszy oraz wsteczny wchodzą normalnie ale ciężko ,poźniej drugi też cięzko trójki trzeba szukać jakby pod ukosem ( tak na godz. 13 i zakosem-strasznie cięzko Mi to wytłumaczyć) pożniej czwórka raczej normalnie , piątka to masakra szukam jak żle wbije to znowu jest trójka.Troche pojezdziłem i jest lepiej jak przy wrzucaniu piątki cofam do tyłu ( jakby na szóstke) i do przodu z dwa razy jakbym szukał i wchodzi ale to nie jest normalne.
Pytałem znajomego mówi że tam są podobno jakieś linki.
Musze gdzieś podjechać bo na trase to strasznie męczy.
Dzieki z góry za podpowiedż
Powrót do góry
Kabza2000

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Saab 9-3 1.9TID 150km 2005r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Lut 2019, 19:45
Temat postu:

Re: ( Saab 9-3 ) Ciężko wchodzące biegi


Witam wszystkich jestem tutaj nowy i jeszcze nie za bardzo się rozpoznałem co i jak.
Mam problem z saab 9-3 1.9TId 150km 2005r na ogół ciężko wchodzą biegi. Nie ważne czy samochód ciepły czy zimny 3 bieg raz wskoczy a raz słychać zgrzyt i wskakuje przy innych biegach jest tak samo tylko delikatniej prawie nie słyszalne oraz przy zmienie szybkie puszczenie sprzęgła powoduje łupnięcie. Drugi problem to jak samochodzik pracuje i wcisnę sprzęgło przytrzymując je na końcu słychać takie dziwne dźwięki jak puszcze sprzęgło nie słychać. Wiecie może czym to może być spowodowane ???
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Saab 9-3 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Saab 9-3 »

Opinie o samochodach Saab 9-3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Saab 9-3 ) Porady, problemy techniczne


Saab9-3

19 900

2002r.

167 000 km

śląskie

Saab9-3X SportKombi

43 300

2008r.

248 000 km

mazowieckie

Saab9-5

7 990

2006r.

271 489 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System