Saab

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
reno-lm

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Gru 2007, 12:42
Temat postu:

Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


Witam wsyztskich. Jestem posiadaczem MB A 160 benzynka. Bardzo proszę o radę jaką instalacje wybrać, a użytkowników o opinię jak instalacje się spisują i w jakich zakłądach wykonywali. Ja jestem z podkarpacia -->Rzeszów-Krosno. Z góry dziękuję za odpwiedzi.
Powrót do góry
gadu-gadu
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 18 Gru 2007, 21:30
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


Very Happy Witam Exclamation jesli bardzo chcesz to chyba sie orjetujesz ze musi to byc gaz sekwencyjny a koszt tego interesu nie mniej niz 2 tysiaczki zastanow sie gleboko ja osobiscie nie polecam gazu sam jezdze na benzynie i z tego co wiem te samochody niebardzo lubia gaz!!! Wink PzDr -=DMF=-
Powrót do góry
irekgaz

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Gru 2007, 22:02
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


dmf powiedział :
Cytat:

sam jezdze na benzynie i z tego co wiem te samochody niebardzo lubia gaz!!!

jesteś w błędzie jeżeli tak mówisz, wszystko zależy od tego ile kilometrów miesięcznie się robi - jak ktoś robi 10 tys km rocznie no to nie ma za bardzo sensu zakładać gaz ( będzie go odrabiał 2 lata), a jak robisz ponad 20 tys km to gaz zwrócisz za rok.
Ja montuję gaz i sam jeżdżę miśkiem na gazie (E230), zrobiłem już 55 tys km na gazie i bez bólu zajeżdżam na stację paliw tankując do pełna
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
W210 E200K Pb+LPG

Pkt.22
Powrót do góry
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 18 Gru 2007, 23:30
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


Powodzenia i jezdzij dalej niechodzi mi o zworot kosztow zalozenia gazu tylko o stan zluzycia silnika chlopie jezdzisz Mercedesem a nie jakims tam bog wie czym i pewnie jeszcze go bedziesz chcial kiedys sprzedac!!! Tylko kto go bedzie chcial kupic Shocked Confused
Powrót do góry
dvs269

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 176

Posiadane auto: A170 CDI (W168)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 01:09
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


sorry ,że się wtrącam w dyskusje. Jeśli chodzi o gaz to absolutnie nie ma on ( jeśli jest dobrze wyregulowany ) złego wpływu na silnik a nawet przeciwnie ... Gaz ma to do siebie ,że auto się szybciej dogrzewa, co jest plusem , gaz nie zmywa z gładzi cylindrycznych tkzw filmu olejowego, co jest kolejnym plusem ,auto jest jakby mniej narażone na takjakby "tarcie na sucho" przy odpalaniu ,szczególnie na zimnym silniku. Poza tym auto chodzi jakoś tak gładko , chyba ze względu na to ,że auto ma mniej koni i silnikiem tak nie szarpie przy zmianie biegów itd. Co dalej jest takjakby plusem, jeśli chodzi o mniejsze zużywanie się silnika. Warunkiem jest dobra istalacja , lub dobrze wyregulowana , tzn odpowiednia mieszanka paliwowo powietrzna.
Jeśli chodzi o odsprzedanie auta ... to myśle ,że będzie to tylko ogromny plus przy sprzedaniu auta. Auta na dobrym , czy fabrycznym gazie robią kosmiczne przebiegi , często grubo przewyższają przebiegi na benzynie.
I nie wierzcie w ścieme ,że gaz silnik psuje,absolutnie nie prawda. Jeśli ktoś "nie skręca" gazu tj. nie zmniejsza drastycznie gazu w mieszance to nie ma prawa nic się dziać , Dziękuje :d
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 01:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marco111

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: A 160 99r L.R Td4 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 15:16
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


...witam i pozdrawiam.Zgadzam sie z Wami odn inst.gazowej jest wiele plusow i minusow.Tez mialem taki dylemat i nawet poruszalem go z IREK GAZ z Krakowa/pozdrawiam/ i znalazlem inny sposob na zmniejszenie kosztow paliwa.Skorzystalem z oferty firmy tuningowej V-tech i zalozylem chip light,ktory podniosl moc silnika tylko o ok 8%,ale calkowicie zmienil moment obrotowy w dolnych i gornych zakresach pracy silnika.
Panowie nie wierzylem,ze to moj samochod/ A 160/,kiedy pierwszy raz pojechalem na probe.W efekcie na pelnym baku przy rozsadnej jezdzie robie od 100-do150km dalej.a jezdze duzo ok 4-5 tys.km miesiecznie/80% jazdy miejskiej/ i tankuje tylko 98 przewaznie na stacjach NESTE.Nie mialem jeszcze okazji sprawdzic na trasie.
W przypadku sprzedazy samochodu, V-tech przywraca pierwotne parametry silnika,a po odkupieniu tego chipa masz 30% rabatu na kolejny- w nowym aucie.Koszt jaki ponioslem to 750,00 brutto i 3 godzinki na hamowni.Polecam jest to taki kompromis - miedzy paliwem a gazem i b.duzo frajdy z jazdy Very Happy
http://www.vtech.pl/v-tech/informacje/kontakt-259-95.html
_________________
Mariusz
Powrót do góry
gadu-gadu
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 15:47
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


Witam sam widzisz jest duzo plusow i minusow ja jednak wolalbym bez gazu a jesli mialbym wybierac to wybralbym firme tuningowa ktora polecil MARCO Very Happy Cool
Powrót do góry
dmf

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 282
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świetokrzyskie

Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 19:47
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


Dvs269 wszystko piszesz ''tak jakby'' zadnych konkretnych szczegolow zalet gazu poza tym ze jak sie duzo jezdzi to sie instalacja zwraca z tym sie zgodze i tu masz racje ze jak jest pozadna instalacja lub gaz fabryczny to wszystko jest OK. Co do plusow przy sprzedazy to wszystko zalezy od klijenta sa gusta i gusciki kazdy maa swoja opinie PZDR DMF
________
DMF
Powrót do góry
irekgaz

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 20:22
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


Fachowa i obiektywna literatura twierdzi że prawidłowa instalacja i prawidłowo wyregulowana nie jest szkodliwa dla silnika, można to sprawdzić . Jedyne co powoduje negatywne opinie o gazie to niedbalstwo klientów i uszkodzenia auta nieodczuwalne na benzynie. To powoduje m.inn. szarpanie ,duże spalanie, strzały czy coś innego. Gaz jest bardzo czułym paliwem na wszelkie niedomagania i trzeba dbać o auto.
_________________
W210 E200K Pb+LPG

Pkt.22
Powrót do góry
dvs269

Stały Bywalec



Dołączył: 01 Lis 2007
Posty: 176

Posiadane auto: A170 CDI (W168)
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 20:39
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


Mówie "takjakby" bo nie chce używać dziwnych terminów , czy też brakuje mi słów na opisanie pewnych rzeczy. Jak chcesz sobie poczytać o "szczegółach" to zainteresuj się tematem i poczytaj na innych forach czy popytaj gazowników , albo sam sprawdź i miej świadomość co to jest gaz .Ja podałem takie podstawowe rzeczy ,o których przeciętny użytkownik czy przyszyły użytkownik inst. gazowej nie wie i daje się okłamać przez propagande tych ,którzy instalacje gazową chcieli by mieć ale ich nie stać , producentów PB 95 Smile i tych co powtarzają po osobach wymienionych wcześniej ,a w życiu nie mieli z gazem nic wspólnego.
Dlatego z wielkim bólem nie rozumiem ludzi ,którzy nie chcą kupować auta z gazem , dla mnie są nie poważni.Gaz jeżeli już jest i działa poprawnie to jest tylko wielki PLUS , napewno nie ma on nic wspólnego z nadmiernym zużyciem silnika ... silnika to jest zaworów , bo one są narażane na wypalanie (jak pisałem wyżej odpowiednia mieszanka paliwowo-powietrzna eliminuje wypalanie się zaworów )
Powrót do góry
irekgaz

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Gru 2007, 21:37
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


pytanie do marco111 Question
ile pali ci teraz ???
pozdrawiam
_________________
W210 E200K Pb+LPG

Pkt.22
Powrót do góry
marco111

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: A 160 99r L.R Td4 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Gru 2007, 06:45
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


....witam zwolennikow i przeciwnikow LPG, no i Ciebie Iro.Nawiaze do Twojego pytania- ile pali.Jezdzac po Kraku,a sam wiesz najlepiej jak z ta jazda wyglada w tym miescie -udalo mi sie na pelnym baku zrobic 764 km,to ok 8l/100 /klima eco./ Wczesniej z trudem dobijalem do 600 km po miescie.
Na swieta jade do Szczecina,podam jak to wyglada w trasie.
Mam swiadomosc,ze przy zestawieniu z LPG i tak jezdze drozej,mimo zabiegu w V-techu.O nie instalowaniu gazu,zadecydowala rowniez koniecznosc zmniejszenia bagaznika, o butle lub kolo zapasowe,a sam wiesz A klasa ma skromny bagaznik.No i koszt samej instalacji,dobrej instalacji-ktora kosztuje ok 4 tys.
Pozdrawiam Very Happy
_________________
Mariusz
Powrót do góry
gadu-gadu
marco111

Debiutant



Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: A 160 99r L.R Td4 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Sty 2008, 17:18
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


...wracajac do tematu zuzycia paliwa/A 160/ chip light na trasie;krakow-szczecin-krakow /tankowanie po korek przed i po/ na 52 litr
98 bp -904 km przy rozsadnej jezdzie w trzy osoby.to ok 6l /100km.
_________________
Mariusz
Powrót do góry
gadu-gadu
TOMEKW168A

Debiutant



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 16

Posiadane auto: Mercedes A 160 1998R
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2008, 23:02
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


jestem posiadaczem a klasy z gazem ziemnym CNG autko na gazie spisuje sie znakomicie jest troszke slabsze ale chodzi ciszej niz na benzynie a dynamika jest wystarczajaca bo na trasie pozwala rozwinac 170 km/h ale za to za 35 zl w cyklu mieszanym bez przy normalnej jezdzie robie 250 km to duza oszczednosc polecam takie rozwiazania!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
shakalldj

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): KATOWICE

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Sty 2008, 23:46
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Mercedes A Klasa - instalacja gazowa


witam mam A160 z instalacją firmy STAG 300 instalacja ma rok nie mam żadnych zastrzeżeń do niej autko pali około 9 l w mieście , teraz kiedy zimno na dworze trzeba tylko dłużej czekać na przełącznie się auta na to paliwo
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


Saab9-3

19 900

2002r.

167 000 km

śląskie

Saab9-3X SportKombi

43 300

2008r.

248 000 km

mazowieckie

Saab9-3

18 900

2008r.

277 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System