Saab

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pon 13 Kwi 2015, 13:25
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


tolloo napisał:
Jak ktoś naprawdę dużo jeździ to gwarantuje, że założenie instalacji się opłaca. To dużo niższe koszty potem




Normalna sprawa......obecnym zrobiłem na LPG już 160.000 km.....a w sumie autami na gaz około 600.000 km.....przelicznik prosty ile w kieszeni zostało Wink Laughing

Ale podstawa przy gazie .....auto ma palić nie mało tylko tyle ile potrzebuje i na tyle aby jechało i przyśpieszało a nie turlało się.....
Podstawa dobrze zmontowana,zestrojona i ustawiona instalacja............wszelkie oszczędności wychodzą później bokiem Wink Laughing
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
NetArchie2125

Czytelnik



Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 207
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 13:26
Temat postu:

Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


Podzielam zdanie poprzedników, warto naprawdę zapłacić więcej i mieć solidną i naprawdę długo bez usterek działającą instalację, to inwestycja na lata, mając auto wiadomo jeździ się i ciągle go eksploatuje, więc ta inwestycja opłaci się.
Powrót do góry
AsiaBMW

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Mazowieckie
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Maj 2015, 11:56
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


Rozmawiacie tu sobie o gazie. Dlatego postanowiłam się włączyć do dyskucji i zapytać jaka firma jest teraz najlepsza na rynku ?
Jest jakaś bez konkurencyjna o najwyższej bez awaryjności.
Powrót do góry
marcinek29

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibory
Posiadane auto: Golf
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 24 Maj 2015, 12:54
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


Na poczatku radzę przeliczyć czy to się opłaca i skorzystać z kalkulatora. http://egp.pl/oszczednosci.htm
O bezawaryjności hahaha , nie ma takiej. Radził bym poszukać najtańszej firmy w okolicy. Lepiej na tym wyjdziesz niż na tej bezawaryjnści, za to się płaci grube pieniadze. Lepiej jak zamontujesz sobie staga, do tego wtryski hany. I będzie śmigać aż milo.
Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Nie 24 Maj 2015, 13:26
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


w żony megane mamy Vialle LPi od około 160 tys km i jest to sprzęt całkowicie bezobsługowy. Za rok wymiana butli wraz z pompą - koszt około 400e i kolejne 10 lat spokoju.
_________________
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 24 Maj 2015, 13:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
AsiaBMW

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Mazowieckie
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Maj 2015, 12:11
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


Red.Baron napisał:
w żony megane mamy Vialle LPi od około 160 tys km i jest to sprzęt całkowicie bezobsługowy. Za rok wymiana butli wraz z pompą - koszt około 400e i kolejne 10 lat spokoju.


To nie montował Pan tego w Polsce?
Przynajmniej tak rozumiem, sugerując się tylko tym 400E.
Powrót do góry
marcinek29

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibory
Posiadane auto: Golf
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2015, 19:45
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


Z tego co wiem to w Polsce jest bardzo mały serwisów montujących dobrego vialla.
To jak trafić na kurę znoszącą złote jaja. Ciężko jest, jak to mówią jaki fachowiec taki sprzęt.

Ale nadal nie napisałaś ile chcesz wydać na instalację od samochodu. A to najważniejsza sprawa, bo nie wiadomo o czym mamy rozmawiać. Vialle zaczyna się od około 6000 złotych.
Powrót do góry
AsiaBMW

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Mazowieckie
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Maj 2015, 10:21
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


marcinek29 napisał:
Z tego co wiem to w Polsce jest bardzo mały serwisów montujących dobrego vialla.
To jak trafić na kurę znoszącą złote jaja. Ciężko jest, jak to mówią jaki fachowiec taki sprzęt.

Ale nadal nie napisałaś ile chcesz wydać na instalację od samochodu. A to najważniejsza sprawa, bo nie wiadomo o czym mamy rozmawiać. Vialle zaczyna się od około 6000 złotych.


6 tysięcy to o wiele za dużo, zastanawiam się nad 4 do 4,5. Nie wiem czy staag nie był by najlepszym rozwiązaniem, jest tani i chyba by się sprawdził. Nie wiem jeszcze jaki bo jest ich kilka ale to chyba lepiej rozmawiać z mechanikiem niż z tobą.
Powrót do góry
marcinek29

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibory
Posiadane auto: Golf
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 30 Maj 2015, 19:14
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


Nie wiem o jakim samochodzie mowa. Ale cena jest bardzo ważna i jest dostosowana do ilości cylindrów w samochodzie. Nie jest ona żadnym widzi mi się wybrana przez mechanika, czy tam kogoś.
Radzę się zastanowić, przed zakupem. 4 - 6 - 8 cena jest dla każdego inna, im więcej cylindrów tym cena jest wyższa.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pon 01 Cze 2015, 11:35
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


marcinek29 napisał:
Nie wiem o jakim samochodzie mowa. Ale cena jest bardzo ważna i jest dostosowana do ilości cylindrów w samochodzie. Nie jest ona żadnym widzi mi się wybrana przez mechanika, czy tam kogoś.
Radzę się zastanowić, przed zakupem. 4 - 6 - 8 cena jest dla każdego inna, im więcej cylindrów tym cena jest wyższa.



Kolego marcinek29 nie bulwersuj się wpisem AsiaBMW....obserwowałem temat i post na temat że to nie z Tobą rozmowa zauważyłem....post ogólnie można powiedzieć zarozumiały i arogancki...
Ktokolwiek jest pod tym nickiem potrafi chyba tylko robić zamęt...poczytaj temat "instalacja do mercedesa......." i znajdziesz tam wpis AsiaBmw i moją odpowiedź.
Nie znajomość podstaw techniki wychodzi nawet w tym że rozważa sterownik stag i że jest ich wiele ,a nie wie że wszystko zależy na pierwszym etapie od ilości garów....a silniki BMW mogą mieć np 4 albo 6. Przykładowo stag 4 eco obsługuje 4 gary a 6 to nie ta bajka...dla 6 np stag 300.
Tak jak pisałeś koszt instalacji jest zależny od ilości cylindrów (np. liczba wtrysków gazowych),reduktor z wydatkiem zależnym od mocy itp itp. A nic nie wiemy o rodzaju silnika w tym BMW.

Pozdro
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
marcinek29

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibory
Posiadane auto: Golf
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 02 Cze 2015, 13:24
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


Kobiety znają się tak na technice jak ja na pedikiurze
Stag ma kilka wersji sterowników z tego co wiem obsługuje takie ilości cylindrów.

- 3 - 4 - 5 - 6 - 8 - 10 -

Instalacja jak instalacja, najważniejsza jest jednak technika montażu.
Jak to mawiał Pan Stelmaszczuk " Jak zrobisz coś źle, to poświęcisz dwa razy tyle samo czasu. Bo nie dość ,że będziesz musiał zrobić to jeszcze raz, to będziesz do tyłu bo będziesz to poprawiał. " Ta jego prawda bawiła mnie przez jakiś czas . . . ale ten czas minął i stała się też moją prawdą. Niestety czym skorupka za młodu . . .
No ale to nie jest taki temat.

Lepiej niech ona se montuje co chce. Ja to sobie przeglądam potem różne wpisy na lpg forum odnośnie złych mechaników.
I czasem przytakuję, a częściej się śmieję.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Sro 03 Cze 2015, 12:02
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


Dobór komponentów instalacji to raz...
Poprawny montaż to dwa....
Umiejętność zestrojenia to trzy...

Widziałem dobrze dobrane elementy instalacji a efekt końcowy zwalony poprzez nie poprawność montażu...z ciekawszych i groźnych np. przewód ciśnienia gazy od trójnika (z czujnikiem temperatury), do map sensora gazu bez opasek ( w jednym z wypadków część gazu zmieniła miejsce zamieszkania Wink , w drugim w połączeniu z wadliwym elektrozaworem na reduktorze ciśnienie i ubytki Shocked ).To wszystko w nowych instalacjach..jedna tydzień,druga ok miesiąca.
Po okazaniu szczęśliwemu posiadaczowi auta i wytłumaczeniu (reklamował) w ramach gwarancji nałożono plastykowe opaski Evil or Very Mad
Nie wspomnę już o braku opasek na przewodach z wtryskiwaczy gazowych do wkrętek w kolektor..."będzie dobrze" to odpowiedź montażysty....Dla nie obeznanych nie będzie dobrze bo z racji starzenia materiału przewody stwardnieją i dostaną luzu(już nie piszę o możliwych pęknięciach końcówek bo tak się też dzieje) i efekt wiadomy.
Różna długość to już tak normalny grzech jak i odpowiedź że program sam się do tego dostosuje.
Źle wpięty reduktor, za mała wydajność.Wkrętki w kolektorze w różnych odległościach i "pod wiatr"......itp itp

Kalibracje i ustawienia naciągane i tylko na otwartej pokrywie silnika przed warsztatem...co to ma do jazdy i sprawdzenia parametrów to wiadomo.
A wychodzą cuda np poprzez za małą średnicę otworów w dyszach...a później osiągi i kultura jazdy do bani i wieczne problemy...

Dużo można wymieniać błędów ...ale to prawda że zła robota się mści a poprawki bywają pracochłonne i wkurzające.
Jeden mały błąd,drugi ,trzeci..... dziesiąty i robi się problem.
Do tego wymagania właściciela douczonego w internecie i efekt wiadomy.

Pozdro.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
marcinek29

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibory
Posiadane auto: Golf
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 16 Cze 2015, 12:11
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


mk0367 napisał:
, do map sensora gazu bez opasek ( w jednym z wypadków część gazu zmieniła miejsce zamieszkania Wink , w drugim w połączeniu z wadliwym elektrozaworem na reduktorze ciśnienie i ubytki Shocked ).To wszystko w nowych instalacjach..jedna tydzień,druga ok miesiąca.
Pozdro.


Widziałem u kolegi elektrykę z radia i to mnie przeraziło kiedyś.

Ale coś takeigo wywołało by u mnie zawał.

A te kabelki były tylko poskręcane i zaklejone taśmą.

"Błyszczy, błyszczy . . . i samochód niszczy."

To powiedzenie mojego kolegi o jednym mechaniku, tutaj też pasuje.
Wiedza z FSO i każdego ASO, a praktyka kuleje.
Powrót do góry
AsiaBMW

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Mazowieckie
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Lip 2015, 11:15
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


Cytat:
Ktokolwiek jest pod tym nickiem potrafi chyba tylko robić zamęt...poczytaj temat "instalacja do mercedesa......." i znajdziesz tam wpis AsiaBmw i moją odpowiedź.
Nie znajomość podstaw techniki wychodzi nawet w tym że rozważa sterownik stag i że jest ich wiele ,a nie wie że wszystko zależy na pierwszym etapie od ilości garów....a silniki BMW mogą mieć np 4 albo 6. Przykładowo stag 4 eco obsługuje 4 gary a 6 to nie ta bajka...dla 6 np stag 300.


Przepraszam za brak mojej znajomości instalacji gazowych.
Po to jest forum aby czegoś się dowiedzieć
A to już jaka jestem to nie twoja sprawa. Dzięki temu nie daję sobie w kaszę dmuchać.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pon 06 Lip 2015, 16:18
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG- jaki koszt ?


AsiaBMW napisał:
Cytat:
Ktokolwiek jest pod tym nickiem potrafi chyba tylko robić zamęt...poczytaj temat "instalacja do mercedesa......." i znajdziesz tam wpis AsiaBmw i moją odpowiedź.
Nie znajomość podstaw techniki wychodzi nawet w tym że rozważa sterownik stag i że jest ich wiele ,a nie wie że wszystko zależy na pierwszym etapie od ilości garów....a silniki BMW mogą mieć np 4 albo 6. Przykładowo stag 4 eco obsługuje 4 gary a 6 to nie ta bajka...dla 6 np stag 300.


Przepraszam za brak mojej znajomości instalacji gazowych.
Po to jest forum aby czegoś się dowiedzieć
A to już jaka jestem to nie twoja sprawa. Dzięki temu nie daję sobie w kaszę dmuchać.




Witam.
Forum jest po to żeby pytać i doradzać...to prawda.
Nie zaczynałem z Tobą słownej potyczki...patrząc po postach to działanie z Twojej strony.
Po za tym prosta zasada jeśli czegoś się nie wie to nie krytykuje się innych lub drwi i kpi....nawet delikatnie,a tak jest gdy napisałaś w tym temacie "że ale to już lepiej rozmawiać z mechanikiem niż z tobą", albo w temacie instalacja do mercedesa gdzie napisałaś "że łyso byłoby mi gdyby zbiornik na gaz był osadzony na zastygłą piankę", a to już był delikatnie oceniając brak wiedzy technicznej i arogancja(zupełnie nie potrzebna).............nie lubię takiego tonu od osoby nie mającej wiedzy i doświadczenia ,która na dodatek pisze bajki i próbuje ośmieszyć innych.

Zauważ że na forum nie kpię z kolegów którzy pytają czasami o proste rzeczy i nie krytykuję innych w żaden sposób...mają prawo nie znać się ,tak jak i ja nie znam wszystkiego.To jest samo życie.
Po prostu piszę i nie pouczam i nie kpię....
Twój styl to pytanie i "podśmiewanie-drwienie" z innych po odpowiedziach...tak to odbieram.

Jaka jesteś nie interesuje mnie...nie moja sprawa,ale szczypta kultury wymagana jest i na forum...nikt nie jest na niczyich usługach.
Pytamy, rozwijamy temat i dostajemy odpowiedzi.Trafne i mniej trafne.Na koniec wypadałoby napisać dziękuję albo rozwiązanie problemu.

Nawiasem słowo "twoja" piszemy grzecznościowo z dużej litery....
Akurat "trafiła kosa na kamień" wg. przysłowia...ja też nie pozwalam sobie dmuchać w kaszę i nie dmucham innym...A co kto znaczy na forum i jaki jest niech oceniają użytkownicy i rodzaj ich postów z zawartością merytoryczną...
Mamy moderatorów od pewnych spraw.

Pozdrawiam Maciej.
P.S proszę w ewentualnym wpisie nie używać kpiny itp.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


Saab9-3

18 900

2008r.

277 000 km

śląskie

Saab9-3X SportKombi

43 300

2008r.

248 000 km

mazowieckie

Saab9-3

19 900

2002r.

167 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System