Saab

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Saab 9-3 ) centralny zamek



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Saab 9-3 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benek624

Debiutant



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Saab 93, sport sedan, 2.2Tid, 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 17:23
Temat postu:

centralny zamek


Witam
Mam kolejny problem z sabem 93. Uszkodzeniu uległ centralny zamek z kluczyka, baterie w pilocie są dobre, ponowne kodowanie nic nie pomogło. Zamykanie i otwieranie od środka działa, natomiast gdy otwieram z kluczyka otwierają się tylko drzwi kierowcy (w pozostałych nie ma wejścia na kluczyk) Podejrzewam centralkę ukrytą w samochodzie. Nie wiem gdzie jej szukać, ani co mogło ulec uszkodzeniu. Bardzo proszę o podpowiedzi,z góry dziękuję.
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Nie 16 Paź 2011, 20:14
Temat postu:

central


Na początek zdejm tapicerke drzwi kierowcy i podociskaj wszystkie przewody .Lecz podejrzewam wypalone glówki mikrostykow w zamku . W sumie nalezy zdemontowac i zregenerować uszkodzoną część . .Dodatkowe informacje znajdziesz na forum w opcji szukaj pod haslem [ Jak zdjac tapicerke z drzwi? -Saab 93, 1.8t 2004]. Znajdziesz tam odnośnik strony i zdjecia. Pozdrawiam.
_________________
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc


Ostatnio zmieniony przez gabryiel dnia Pon 17 Paź 2011, 19:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
sabowicz

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielawa
Posiadane auto: saab 9-3 2T
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 17 Paź 2011, 17:26
Temat postu:

Re: centralny zamek


benek624 napisał:
Witam
Mam kolejny problem z sabem 93. Uszkodzeniu uległ centralny zamek z kluczyka, baterie w pilocie są dobre, ponowne kodowanie nic nie pomogło. Zamykanie i otwieranie od środka działa, natomiast gdy otwieram z kluczyka otwierają się tylko drzwi kierowcy (w pozostałych nie ma wejścia na kluczyk) Podejrzewam centralkę ukrytą w samochodzie. Nie wiem gdzie jej szukać, ani co mogło ulec uszkodzeniu. Bardzo proszę o podpowiedzi,z góry dziękuję.

Benek ! moze na razie nie rozbieraj samochodu.Raczej nie jest mozliwe aby zepsuly sie trzy elektrozamki jednoczesnie.Wylacz akumulatorna pare minut i po podloczeniu ponownym sprwdz czy dziala.Sprawdz czy dziala domykanie szyb z pilota ,o ile tak to pilot jest OK.Centralka komfortu nie jest w drzwiach kierowcy tylko pod siedzeniem kierowcy ale musisz zdjac cala podloge
Powrót do góry
benek624

Debiutant



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Saab 93, sport sedan, 2.2Tid, 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 17 Paź 2011, 17:56
Temat postu:

Re: ( Saab 9-3 ) centralny zamek


Dziękuję za informacje. Napiszę jak się zakończyło moje sprawdzanie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
benek624

Debiutant



Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Saab 93, sport sedan, 2.2Tid, 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 20 Sty 2012, 14:14
Temat postu:

Re: ( Saab 9-3 ) centralny zamek


Witam ponownie forumowiczów
Pisałem o problemie w moim saab-ie dotyczacym centralnego zamka i świec żarowych. Już chciałem rozbierać drzwi, sprawdzać świece żarowe, wymieniłem czujnik temperaruty płynu chłodzącego i nic dalej te same objawy. W końcu problem rozwiązał się sam. Pozostawiłem auto w garażu na 3 tygodnie. Po powrocie okazało się że padł mi akumulator, kompletnie rozładowany. Kupiłem nowy zamontowałem i wszystko wróciło do nory, jak ręką odjął. Wczeniej rozmawiałem z p. Andrzejem z Piaseczna i sugerował mi zbyt niskie napięcie na akumulatorze, sprawdziłem i było 12,2 V a po uruchomieniu 14,4 V więc stwierdziłem że nie tędy droga, ale się myliłem (wielki szacunek dla p. Andrzeja z Piaseczna). Pozostaje mi trochę pojeździć i zobaczymy czy usterki powrócą. Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 20 Sty 2012, 14:14
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Saab 9-3 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Saab 9-3 »

Opinie o samochodach Saab 9-3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Saab 9-3 ) Porady, problemy techniczne


Saab9-3X SportKombi

43 300

2008r.

248 000 km

mazowieckie

Saab9-3

19 900

2002r.

167 000 km

śląskie

Saab9-3

18 900

2008r.

277 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System