Saab

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maxiu

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 267
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Fiat Albea 1.2 16 v EL 2003 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Cze 2008, 13:04
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


hmm ja cieniasa mam na benzynę jego spalanie jest extra ostatnio zalałem 6 l i przejechałem w cyklu mieszanym nieco ponad 150 km , po mieście pali mi 6 góra 6.5 sprawdziłem , to zasługa też tego że nie ma aż takich korków i jeżdze z prdkością 40 km /h po mieście oczywiście . Mam też Clio z instalacją , przejechane ma już 60 tys na gazie a ogólnie 180 tys tyle zrobił poprzedni użytkownik, instalacja jest roczna i cuż nie jest źle jeżdzenie w trasie i podróż kosztuje mnie dwa razy mniej niż w cc , ale silnik już trochę zmęczony , niedługo pewnie trza będzie remont robić ale jak już się sknoci to na szrot i tyle mam nadzieję że jeszcze te 40 tys zrobie choć sam nie wiem czy tyle wytrzyma ten silnik . Ogólnie jestem zdania że jeśli silnik jest na benzyne to na niej powinien jeżdzić i tyle a szczególnie niedopracowana jednostka w cc .
_________________
Pozdrawiam Mateusz Smile
Powrót do góry
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 13 Cze 2008, 13:17
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


Na moje to właśnie prymitywne silniki starszej generacji lepiej znoszą "alternatywne" sposoby zasilania. Może być to benzyniaki na gaz przerobione - przykładowo ojciec mojego kolegi Poldkiem Caro '94 gaźnikowym 1,6 zrobił tylko na gazie (bez benzyny) 200 tys. km po mieście na taxi. Clio to jednak generacja do przodu spokojnie, dlatego mogą być problemy. Różne silniki też lubią różnie lpg-Daewoo na tym chodzą OK, a bodajże Audi chyba nie bardzo. To trochę tak jak z oszczędnościami na dieslach-stare silniki Merców czy citroenowskie 1,9d montowane też w Poldkach bezproblemowo śmigają duuuże przebiegi na opale albo rzepaku, a wlej takie coś do nowoczesnego tdi raz choćby to masz srogi problem.
Swoją drogą Maxiu to u Ciebie chyba na drogach jest spokój i kultura, podziwiam i zazdroszczę. U mnie w Bydgoszczy 50ka jest na głównych arteriach teorią, jazdę z taką prędkością wybacza większość tylko eLkom, ja jeżdząc ok. 60 jestem i tak maruderem. A korki to drugi problem-do mojej dziewczyny mam ok. 6 km, mieszka w centrum - wieczorem na pustych drogach ten odcinek pokonuję w 10 minut, jak się zrobią korki pół godziny nieraz nie starczy. I dziwić się potem takiemu spalaniu... wtedy LPG się tym bardziej opłaca. Żałuję, że się nie dowiedziałem kupując mojego CC kiedy był montowany gaz. Ale prawdopodobnie kilka lat i kilkadziesiąt tys. km temu. Obecnie 152 tys. km i nie narzekam, będę relacjonował jak to dalej będzie Smile Ale mam nadzieję, że 200 tys. tym autkiem przekroczę Very Happy
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
Pawełekk

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: CC 700 FOS 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 13 Cze 2008, 18:13
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


Ja za swoją zapłaciłem 1300, mam butle 20 litrową w bagażniku a nie w kole... Instalacja w kole jest o jakieś 100zł tańsza w Białymstoku. na początku miałem termostat zwalony, to palił trochę więcej, ale jak zrobiłem i silnik trzyma dobrą temperaturę, to spalanie spadło znacznie.

Wogóle to żałuje, że nie wstawiłem gazu wcześniej... Trzymałem się tych opinii co to by już nie było czym jechać i że wogóle lipa... Zaoszczędziłbym sporo kasy już... robię codziennie 50km tym autem, a w weekend to zdarza się, że 400km zrobię... No i na psychikę też dobrze działa... Nie ma to jak myśl, że coś Cię tanio kosztuje.
Powrót do góry
gadu-gadu
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 13 Cze 2008, 21:02
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


Pawełekk, a ile Ci konkretnie pali?
Butla 20 litrów? Ale to nominalnie czy realnie? Bo ja mam butle w miejscu na zapasówkę, ma 34 l nominalnie czyli wchodzi ok. 27.
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
Pawełekk

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: CC 700 FOS 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Cze 2008, 11:26
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


Jak jeżdżę w trasie (latem) to najczęściej w 3 osoby i zdarzało się, że schodził poniżej 7 (jakieś 6,7)... A tak w mieszanym, gdy nieraz przyjdzie 15 minut w korku postać to tak ok 7,5 latem... z tym że w zimie, tak 8 - 8,5, a jak miałem nie sprawny termostat to nawet trochę ponad 9 przyjął...

No i zima odpalałem z benzyny, a latem z gazu...

A butlę to mam 20 litrową... ma fabrycznie (przy zakładaniu mi zrobili) podgięty pływak i wchodzi do niej jakieś 18,5 litra.

No i koło zapasowe mam na miejscu, bo na tym mi szczególnie zależało.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Nie 15 Cze 2008, 11:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 15 Cze 2008, 11:34
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


Ciekawe... to mnie zawsze zadziwia jak to jest, że nieraz nawet ten sam model auta tak się różni i niektóre sztuki palą średnio z niedużym rozrzutem (jak Twój Pawełekk) a inne w trasie wyraźnie mniej, ale za to sporo więcej w mieście. U mnie ten rozrzut dochodzi do 100%, ciekawe dlaczego? Pytanie czy by Ci nie palił mniej latem jakby choć na chwilę po nocy go odpalać z benzyny?
Odnośnie butli - nie wiedziałem, że da się zrobić taki tuning Smile To bezpieczne? Z ciekawości - co skłoniło Cię do wybrania butli w bagażniku i zostawienia zapasu na miejscu? Jakie to ma plusy? Dużo ta butla Twoja zajmuje? Jest z boku zamontowana? Bo obaj z ojcem kupiliśmy auta z butlami w miejscu zapasu a piąte kółko wozimy luzem w bagażnikach, ale jakbym miał sam zakładać instalkę też bym wolał w miejscu zapasu-w razie potrzeby przewożenia większego ładunku zapasem mogę manewrować czy nawet go wyjąć czasowo jak jadę niedaleko, a mam nieograniczoną przestrzeń bagażową. Ale może Twoja wersja ma inne plusy, dlatego pytam.
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
Pawełekk

Debiutant



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: CC 700 FOS 1995
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 15 Cze 2008, 19:43
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


Nie wiem jak by z tym paleniem było gdybym odpalał na benzynie, ale miało by to sens tylko wtedy gdybym na niej jechał aż silnik się nagrzeje czyli jakieś 5km (mieszkam poza miastem więc rano jadę w trasie Very Happy ) i wtedy by na pewno palił mniej gazu, ale za to paliłby też i benzynę, a różnica w cenie jednak jest.

Co do butli to siedzi ona sobie z boku i zajmuje jakieś 30% bagażnika.

Wybrałem właśnie taką, bo widziałem, że koło do bagażnika nie wchodzi (chyba, żę sie mylę), a na tylnym siedzeniu tez nie chciałem wozić i to był główny powód.

A co do wożenia czegoś większego tym autem to nie wiem czy da się cos większego do cieniasa zapakować nawet bez gazu Smile

Auto służy mi głownie do dojazdów na uczelnie (25 kilometrów w jedną stronę) i sprawia się w tej roli bardzo dobrze... Narazie nie myślę o zmianie.
Powrót do góry
gadu-gadu
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Nie 15 Cze 2008, 20:14
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


zainstalowana butla LPG w miejscu kola zapasowe gon ie przeszkadza aby w bagazniku umiescic dojazdówke lub kolo zapasowe ,Wystarczy troche pomyslec. Very Happy
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 15 Cze 2008, 22:04
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


Nie ma to nic do myślenia Razz Bo tak się składa, że mam butle w miejscu na zapas a pełnowymiarowe kółko wożę w bagażniku - mieści się bezproblemowo Very Happy
A co do wożenia Cienkim... widzieliście ile z tyłu miejsca ma CC Van? Wink Jak się wyjmie półkę i złoży kanapę jest podobnie Smile Ja gram w kapeli rockowej na basie i moje nagłośnienie (2 duże kolumny-60x60x35 i 60x90x45 oraz wzmacniacz wielkości walizki) bezproblemowo wiozłem Very Happy Jak się chce i umiejętnie do tego podejdzie sporo da się wykombinować Wink
Wracając do tematu-ja po odpaleniu ruszam jak najszybciej bez czekania a na gaz się przełączam po kilometrze max. półtora-spalanie w mieście 2 litry niższe niż przy odpalaniu z lpg Smile W tym czasie silnik mi się nagrzeje do ok. albo lekko ponad 50 stopni i to już jest coś-chodzi o to, aby ciecz chłodząca która podgrzewa parownik gazu była choć trochę cieplejsza bo inaczej auto dostaje za dużo gazu którego i tak nie przepala. Zresztą tego też się dowiedziałem na tym forum. A benzyny się nie zużywa dużo-ja wlałem ostatnio 4,5 litra ponad rezerwę (zawsze jak mi się zapali ciągle tankuję już bezwzględnie) pod koniec maja i zużyłem tego połowę, może odrobinę więcej-liczę, że mi starczy do końca miesiąca. Biorąc pod uwagę, że za wydane tak 20 zł bym kupił 9 litrów gazu, to przy moim jeżdzeniu (600-800 km na miesiąc) i tak się nieco bardziej opłaca a silnik dostaje mniej popalić.
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
bosman900

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Clio, 1,2 16V, rocznik 2001
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 16 Cze 2008, 10:15
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


MaciekK84 napisał:
Ja gram w kapeli rockowej na basie i moje nagłośnienie (2 duże kolumny-60x60x35 i 60x90x45 oraz wzmacniacz wielkości walizki) bezproblemowo wiozłem Very Happy Jak się chce i umiejętnie do tego podejdzie sporo da się wykombinować Wink


Ja gram na bębnach i za cholerę się wszystkie nie zmieszczą. Very Happy A centrala to nawet nie ma mowy.

LPG to właśnie idealne paliwo do starszych wózków. Do czegoś lepszego i droższego by mi było szkoda. W moim instalka jest od około 3 lat. Pali 8 LPG na mieście i koło 6 na trasie. Oszczędność jest ogromna i żadnych większych kosztów z tym nie mam. Spadek mocy jest minimalny (9oo). Miejsce na koło się zawsze znajdzie - np za siedzeniem.
Powrót do góry
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 16 Cze 2008, 10:48
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


A co grasz bosman900? Very Happy
No bębny ciężka sprawa a raczej duża bo aż tyle nie ważą... ale sądzę, że po złożeniu kanapy to bym na tył centralę od Yamahy DP mojego bębniarza bym upchnął. Fakt - z całym zestawem byłoby ciężko, choć wydaje mi się, że jakbym drobnicę dał na przód jadąc samemu dałoby radę Very Happy
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
flex34

Debiutant



Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódż
Posiadane auto: Fiat cc 0.7 kat. LPG.aisan97r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Cze 2008, 11:12
Temat postu:

zapas-butla


MaciekK84 napisał:
Pawełekk, a ile Ci konkretnie pali?
Butla 20 litrów? Ale to nominalnie czy realnie? Bo ja mam butle w miejscu na zapasówkę, ma 34 l nominalnie czyli wchodzi ok. 27.
Mam pytanie masz butle w miejscu kola zapasowego to gdzie w takim razie wozisz kolo zapasowe? Ja mam tak samo i wnerwia mnie to ze zapas woze w pokrowcu za siedzeniem pasazera?Jak poradziles sobie z tym problemem???
_________________
Dżem-kapela zycia madrego
Powrót do góry
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 16 Cze 2008, 11:22
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


Poprzednia właścicielka mojego CC też woziła zapas za swoim fotelem, ale ja pokombinowałem i da się go zmieścić w bagażniku. Co prawda tracę 1/3 jego szerokości, ale mogą jechać 4 osoby, a jeszcze pod kołem i na nim da się nieco osprzętu upchnąć-lewarek gaśnica apteczka szmatki narzędzia miotełka itd Smile Koło umieszczam pod skosem w dół opierając je na tylnej burcie, tak akurat się mieści... nie wiem jak to dokładniej opisać, postaram się zrobić i dać na forum fotkę.
_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
bosman900

Stały Bywalec



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 203
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Clio, 1,2 16V, rocznik 2001
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 16 Cze 2008, 14:10
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


MaciekK84 napisał:
A co grasz bosman900? Very Happy


Punk Rock!!! Ostro i mocno!!!
też mam butle w kole 35l ale wchodzi 29L. Koło spokojnie można wpakować do bagażnika albo wozić koło w spraju.
Powrót do góry
MaciekK84

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 254
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz (EPBY / CB)
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 16 Cze 2008, 14:44
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) LPG do 700


Miło tu widzieć innego muzyka Very Happy Ja gram w sumie lżej nieco bo rock z elementami bluesa, southern-rock itp Wink Choć słucham głównie metalu Twisted Evil
Wracając do motoryzacji - zapas w sprayu... używałeś może tego? Czy po takim czymś opona nadaje się jeszcze do naprawy? Bo ja wolę normalne kółko, ale w długie trasy bym o takim czymś pomyslał dodatkowo jako ostateczną rezerwę Wink
A co do umieszczenia koła w bagażniku - u mnie to wygląda jak poniżej (nie śmiać się że tyle gratów wożę Razz)

_________________
Pozdrawiam!

(był Fiat CC '93, 0,7+LPG, obecnie Daewoo Lanos 1,5 8V+LPG)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


Saab9-5

7 990

2006r.

271 489 km

pomorskie

Saab9-3X SportKombi

43 300

2008r.

248 000 km

mazowieckie

Saab9-3

19 900

2002r.

167 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System