Saab

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Saab 95 ) pali się kontrola silnika, nie kręci rozrusznik...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Saab 95 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZaldekZ

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Saab 95
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Mar 2013, 20:22
Temat postu:

pali się kontrola silnika, nie kręci rozrusznik...


Witam!
Miesiąc temu kupiłem Saaba 95 jest to drugi Saab w mym życiu i tak samo wymarzony jak pierwszy.
Może zacznę od szczegółów samochodu - Saab 95 kombi 2003r 3.0 Tdi
Po tygodniu jazdy wysypał się silnik (zatarł się na skutek wady fabrycznej, złej przemiany cieplnej -cytat mechanika). Zrobiłem kapitalny remont i tydzień temu odebrałem samochód z silnikiem na rocznej gwarancji. Wedle zaleceń docierałem silnik. Po przejechaniu 500km samochód zgasł podczas jazdy.
Gdy samochód się zatrzymał: pali się kontrola silnika, nie kręci rozrusznik, nie działa nic elektrycznego (poza tym co działało podczas wcześniejszej jazdy samochodem np: awaryjne podświetlanie kabiny, szyby) Działają światła, podświetlanie deski rozdzielczej. Jednym z dziwnych objawów to po przekręceniu stacyjki do momentu przed zapłonem dziwnie drgają wskazówki prędkościomierza i obrotomierza.
Po awarii zacząłem od odpięcia akumulatora na 15min. Po tym samochód zapalił. Jednak po zapaleniu świateł samochód zgasł. Co dziwne wskazówka temperatury silnika nie ruszyła się ponadto paliła się kontrolka silnika. Zmieniałem na początku w samochodzie akumulator więc nie sądzę by to był problem z nim zarazem przemierzyłem go i po ściągnięciu klem i z klemami pokazuje takie samo napięcie więc nie sadzę by było jakieś zwarcie (ale kto wie wyciągano przecież silnik)
Obecnie po jednodniowym odpięciu akumulatora bez zmian brak kręcenia nie działa elektryka poza tym co p/w przy przekręceniu stacyjki w pozycję przed zapłonem drgają wskazówki.
Mechanik który robił remont twierdzi że to nie problem z silnikiem (w sumie jestem się z tym zgodzić) Może ktoś miał już takie doświadczenia może komuś przydarzyły się takie objawy. Wpakowałem w ten samochód już 6tys zł. Obecnie może to być jakiś banał jakaś wtyczka itp...
Proszę o pomoc bo kończy mi się już kasa na przewidziane naprawy w tym samochodzie... A coraz mniej wierzę mechanikom którzy tylko chcę wyciągnąć tylko kasę.
Pozdrawiam
Waldek
Powrót do góry
gadu-gadu
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Pią 22 Mar 2013, 20:11
Temat postu:

Re: ( Saab 95 ) pali się kontrola silnika, nie kręci rozrusznik...


Czujnik walka rozrzadu moze powodowac odpalanie na chwilke i gasniecie silnika? Sprawdż zamocowanie wtyczki .
_________________
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc
Powrót do góry
sabowicz

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielawa
Posiadane auto: saab 9-3 2T
Piwa: 8/0
Wysłany: Sob 23 Mar 2013, 19:11
Temat postu:

Re: Proszę o pomoc


ZaldekZ napisał:
Witam!
Miesiąc temu kupiłem Saaba 95 jest to drugi Saab w mym życiu i tak samo wymarzony jak pierwszy.
Może zacznę od szczegółów samochodu - Saab 95 kombi 2003r 3.0 Tdi
Po tygodniu jazdy wysypał się silnik (zatarł się na skutek wady fabrycznej, złej przemiany cieplnej -cytat mechanika). Zrobiłem kapitalny remont i tydzień temu odebrałem samochód z silnikiem na rocznej gwarancji. Wedle zaleceń docierałem silnik. Po przejechaniu 500km samochód zgasł podczas jazdy.
Gdy samochód się zatrzymał: pali się kontrola silnika, nie kręci rozrusznik, nie działa nic elektrycznego (poza tym co działało podczas wcześniejszej jazdy samochodem np: awaryjne podświetlanie kabiny, szyby) Działają światła, podświetlanie deski rozdzielczej. Jednym z dziwnych objawów to po przekręceniu stacyjki do momentu przed zapłonem dziwnie drgają wskazówki prędkościomierza i obrotomierza.
Po awarii zacząłem od odpięcia akumulatora na 15min. Po tym samochód zapalił. Jednak po zapaleniu świateł samochód zgasł. Co dziwne wskazówka temperatury silnika nie ruszyła się ponadto paliła się kontrolka silnika. Zmieniałem na początku w samochodzie akumulator więc nie sądzę by to był problem z nim zarazem przemierzyłem go i po ściągnięciu klem i z klemami pokazuje takie samo napięcie więc nie sadzę by było jakieś zwarcie (ale kto wie wyciągano przecież silnik)
Obecnie po jednodniowym odpięciu akumulatora bez zmian brak kręcenia nie działa elektryka poza tym co p/w przy przekręceniu stacyjki w pozycję przed zapłonem drgają wskazówki.
Mechanik który robił remont twierdzi że to nie problem z silnikiem (w sumie jestem się z tym zgodzić) Może ktoś miał już takie doświadczenia może komuś przydarzyły się takie objawy. Wpakowałem w ten samochód już 6tys zł. Obecnie może to być jakiś banał jakaś wtyczka itp...
Proszę o pomoc bo kończy mi się już kasa na przewidziane naprawy w tym samochodzie... A coraz mniej wierzę mechanikom którzy tylko chcę wyciągnąć tylko kasę.
Pozdrawiam
Waldek

Powinienes sprawdzic ladowanie alternwtora,bo o ile jakas dioda lub cos z nim to tak sie tez moze dziac z samochodem.Regulator napiecia to jest,on czesto zakluca prace calego ukladu.
Powrót do góry
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość / region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
Wysłany: Wto 26 Mar 2013, 09:52
Temat postu:

Re: ( Saab 95 ) pali się kontrola silnika, nie kręci rozrusznik...


"Proszę o pomoc"
Witaj .Formułuj odpowiednio tematy wątków bo będą przesuwane do kwarantanny.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
dynamic

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: saab 93 kabiolet
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Mar 2013, 22:59
Temat postu:

Re: ( Saab 95 ) pali się kontrola silnika, nie kręci rozrusznik...


sprawdz podłączenie masy silnika lub klemy akumulatora
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 26 Mar 2013, 22:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
dynamic

Czytelnik



Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: saab 93 kabiolet
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 26 Mar 2013, 23:01
Temat postu:

Re: ( Saab 95 ) pali się kontrola silnika, nie kręci rozrusznik...


a mozesz mieć zwarcie na rozruszniku
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Saab 95 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Opinie o samochodach Saab 95 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Saab 95 ) Porady, problemy techniczne


Saab9-3

18 900

2008r.

277 000 km

śląskie

Saab9-3

19 900

2002r.

167 000 km

śląskie

Saab9-3X SportKombi

43 300

2008r.

248 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System