Saab

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Narginuskan

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes 1.8 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 11:27
Temat postu:

Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


Cześć temat może trochę wystraszyć więc zaznaczę, że szukam instalacji uniwersalnej. Chcę aby była dobra i tania, nie wiem czy to nie jest kontrowersyjne. Bo większość ludzi od razu napisze "tanie i dobre! co on głupi". Ale pomimo tego zamierzam kontynuować swój temat.
A prawie zapomiałam chodzi tu o Mercedesa 1,8 2005 roku.
_________________
bida z nędzą przez wieś pędzą


Ostatnio zmieniony przez Narginuskan dnia Czw 07 Maj 2015, 14:41, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 21:27
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


Cześć,
w profilu podaj dokładne dane autka. To będzie procentowało w przyszłości jak wpadniesz z innymi problemami.
Wracając do tematu to nie każdy silnik toleruje zagazowanie. Poczytaj forum. Tematy podobne przewijały się tu na forum.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Narginuskan

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes 1.8 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 12:09
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


Dzięki za odpowiedź. Zaktualizuję profil jak znajdę czas. Sądzisz, że nie warto zakładać gazu do tego samochodu ?
Po tym poście co do silnika to nie wiem czy chodzi o to czy nie jesteś przeciw. Przynajmniej tak to miał wydźwięk.
_________________
bida z nędzą przez wieś pędzą
Powrót do góry
Narginuskan

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes 1.8 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 20 Kwi 2015, 12:53
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


Z tego co dzisiaj rozmawaiłam z mechanikiem to każdy silnik może zostać zagazowany. Tylko niektóre tak jak powiedziałeś znoszą go słabiej. Ale w moim przypadku to nic złego. Przedstawił mi kilka możliwości i jeszcze się nie zdecydowałam. Ale już wiem, że to dobry pomysł.
_________________
bida z nędzą przez wieś pędzą


Ostatnio zmieniony przez Narginuskan dnia Czw 07 Maj 2015, 14:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Narginuskan

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes 1.8 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 12:25
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


Co sądzisz o instalacji Brc sequent 24 ?
To dobra instalacja - jako dobra uważam wytrzymała, trwała i wieloletnia
_________________
bida z nędzą przez wieś pędzą
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 22 Kwi 2015, 12:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kx_Dogers

Czytelnik



Dołączył: 18 Gru 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Kwi 2015, 20:45
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


Dobra instalacja LPG opłaca się jak najbardziej. Napisz proszę tylko więcej na temat samochodu. Jaka klasa to jest mercedesa, ile koni mechanicznych itp. Wtedy można ci jakoś doradzić na tym forum.
Powrót do góry
Narginuskan

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes 1.8 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 27 Kwi 2015, 11:09
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


Mercedes-Benz C Klasa 2005 1 796 cm3

Teraz to możemy sobie pogadać. Jak dzisiaj jadę zamontować gaz Smile
Raczej to sobie nie pomożemy. Co najwyżej możemy sobie popisać jak już zamontują mi gaz.
To wtedy może coś tam sobie pogadamy.
_________________
bida z nędzą przez wieś pędzą
Powrót do góry
Narginuskan

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes 1.8 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 04 Maj 2015, 14:59
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


Zamontowałam sobie taka małą butlę, z koła i tak nie korzystałam więc nie będzie mi potrzebne. A poza tym mam ubezpieczenie, jak przebiję to przyjeżdża Pan i bierze mnie na lawetę. Nie wiem jak zdjąć ten plastik ale to wygląda tak
Jak się dowiem jak zdjąć tą pokrywę. To może zrobię zdjęcia tego co jest pod spodem.
_________________
bida z nędzą przez wieś pędzą
Powrót do góry
Narginuskan

Czytelnik



Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Mercedes 1.8 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 07 Maj 2015, 14:44
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


Kx_Dogers napisał:
Dobra instalacja LPG opłaca się jak najbardziej. Napisz proszę tylko więcej na temat samochodu. Jaka klasa to jest mercedesa, ile koni mechanicznych itp. Wtedy można ci jakoś doradzić na tym forum.


No i co, żadnych komentarzy. Na ostrobramskiej powiedzieli, że wszystko jest wspaniale, a tu na forum kariery nie zrobiłam !
_________________
bida z nędzą przez wieś pędzą
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Czw 07 Maj 2015, 22:18
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


Narginuskan napisał:
a tu na forum kariery nie zrobiłam !

Tu nie jest Hollywood. Nikt tu nie robi kariery.
Ciężko jest dyskutować na odległość na temat niuansów w instalacji. Bardziej przekonywująca jest rozmowa w cztery oczy. Co z tego jak podałbym Ci jakieś zestawienie elementów jeśli zaraz miałbym na karku kilku przeciwników w moim mniemaniu wersji najlepszej? Ilu mamy dyskutantów to tyle byłoby opcji.
Tak więc wstrzemięźliwie podchodzimy do tego typu problemów.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 08 Maj 2015, 11:58
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


Narginuskan napisał:
Kx_Dogers napisał:
Dobra instalacja LPG opłaca się jak najbardziej. Napisz proszę tylko więcej na temat samochodu. Jaka klasa to jest mercedesa, ile koni mechanicznych itp. Wtedy można ci jakoś doradzić na tym forum.


No i co, żadnych komentarzy. Na ostrobramskiej powiedzieli, że wszystko jest wspaniale, a tu na forum kariery nie zrobiłam !




Nic nie wiadomo o montażu i efektach uzyskanych podczas pracy silnika.........a to że gdzieś powiedzieli że jest wspaniale to nic mi nie mówi..... Wink
.....jedyne co mogę ocenić to to że osadzenie butli w komorze koła zapasowego na piankę budowlaną....jest dla mnie kichą i wyrazem ograniczonego myślenia (łagodnie powiedziawszy Evil or Very Mad ) i chciałbym zobaczyć majstra podczas demontażu butli i czyszczeniu wnęki.... Laughing Laughing Laughing

Zawsze trzeba zakładać że kiedyś może nastąpić wymiana butli albo przyszły właściciel zechce usunąć instalacje lpg.....
To tyle podsumowania kariery na forum Wink
Pozdro
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
AsiaBMW

Debiutant



Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa Mazowieckie
Posiadane auto: BMW
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Maj 2015, 12:00
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


mk0367 napisał:
Narginuskan napisał:
Kx_Dogers napisał:
Dobra instalacja LPG opłaca się jak najbardziej. Napisz proszę tylko więcej na temat samochodu. Jaka klasa to jest mercedesa, ile koni mechanicznych itp. Wtedy można ci jakoś doradzić na tym forum.


No i co, żadnych komentarzy. Na ostrobramskiej powiedzieli, że wszystko jest wspaniale, a tu na forum kariery nie zrobiłam !




Nic nie wiadomo o montażu i efektach uzyskanych podczas pracy silnika.........a to że gdzieś powiedzieli że jest wspaniale to nic mi nie mówi..... Wink
.....jedyne co mogę ocenić to to że osadzenie butli w komorze koła zapasowego na piankę budowlaną....jest dla mnie kichą i wyrazem ograniczonego myślenia (łagodnie powiedziawszy Evil or Very Mad ) i chciałbym zobaczyć majstra podczas demontażu butli i czyszczeniu wnęki.... Laughing Laughing Laughing

Zawsze trzeba zakładać że kiedyś może nastąpić wymiana butli albo przyszły właściciel zechce usunąć instalacje lpg.....
To tyle podsumowania kariery na forum Wink
Pozdro


A skąd przypuszczenia, że butla została zamontowana na piance która nie "zaschła" ?
Moim zdaneim to dobre rozwiązanie butla nie będzie latać. A kiedy majster zamontował ją dopiero kiedy "wyschła", to było by ci łyso?
Zawsze to lepiej kiedy coś jest osadzone na styk. Niż lata, można było dopasować wielkość butli do wnęki zapasówki. Ale to już co innego.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 15 Maj 2015, 14:58
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


AsiaBMW napisał:
mk0367 napisał:
Narginuskan napisał:
Kx_Dogers napisał:
Dobra instalacja LPG opłaca się jak najbardziej. Napisz proszę tylko więcej na temat samochodu. Jaka klasa to jest mercedesa, ile koni mechanicznych itp. Wtedy można ci jakoś doradzić na tym forum.


No i co, żadnych komentarzy. Na ostrobramskiej powiedzieli, że wszystko jest wspaniale, a tu na forum kariery nie zrobiłam !




Nic nie wiadomo o montażu i efektach uzyskanych podczas pracy silnika.........a to że gdzieś powiedzieli że jest wspaniale to nic mi nie mówi..... Wink
.....jedyne co mogę ocenić to to że osadzenie butli w komorze koła zapasowego na piankę budowlaną....jest dla mnie kichą i wyrazem ograniczonego myślenia (łagodnie powiedziawszy Evil or Very Mad ) i chciałbym zobaczyć majstra podczas demontażu butli i czyszczeniu wnęki.... Laughing Laughing Laughing

Zawsze trzeba zakładać że kiedyś może nastąpić wymiana butli albo przyszły właściciel zechce usunąć instalacje lpg.....
To tyle podsumowania kariery na forum Wink
Pozdro


A skąd przypuszczenia, że butla została zamontowana na piance która nie "zaschła" ?
Moim zdaneim to dobre rozwiązanie butla nie będzie latać. A kiedy majster zamontował ją dopiero kiedy "wyschła", to było by ci łyso?
Zawsze to lepiej kiedy coś jest osadzone na styk. Niż lata, można było dopasować wielkość butli do wnęki zapasówki. Ale to już co innego.




Koleżanko/Kolego AsiaBMW nie będę polemizował z Tobą bo nie ma sensu.................uważam że jeśli ktoś się nie zna i nie ma pojęcia to nie powinien krytykować innych i zabierać głosu na forach pisząc głupoty...

Powalasz znajomością a raczej nie znajomością techniki itp.......
Twoje słowa-"skąd przypuszczenia że butla zamontowana na piance która nie zaschła"....a stąd że znam się na technice itp i wg. fotki jest jasne że butla została zamocowana pianką w aerozolu i na pewno była wstrzyknięta "świeża" po zamontowaniu butli.
To dla osób obeznanych z techniką jest oczywiste.

Po za tym jeśli chce się osadzić butlę "żeby było lepiej niż na styk" i "nie latało" to jest wiele sposobów nie inwazyjnych i nie tak bezmyślnych a na pewno dobrych np. kawałki gąbki, gumy itp....

I najważniejsze że butla zawsze czy to pod autem czy w bagażniku czy we wnęce na koło zapasowe musi i jest zamocowana i nie lata......i co łyso ci koleżanko/kolego..........

Pozdro.Polecam dokształcenie się.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
adamgo

Czytelnik



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Ford Focus
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Maj 2015, 15:46
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


Tania - dobra, to nigdy nie występuję w parze. Jeśli chcesz mieć niezawodną instalację i nie tracić nerwów to lepiej dołożyć.

Ostatnio zmieniony przez adamgo dnia Pią 12 Cze 2015, 16:28, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
marcinek29

Debiutant



Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibory
Posiadane auto: Golf
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 02 Cze 2015, 13:14
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacja do mercedesa, najlepsza, tania, dobra.


Muszę się zgodzić, montaż butli można było wykonać inaczej. Musiał bym to zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości, a post wyżej dobrze dał do zrozumienia, że można było to wykonać inaczej. To jest estetyka do wglądu tylko będzie dla osoby posiadającej to auto.
Kobiety zawsze mylnie rozpatrują samochód jako "rzecz którą warto się chwalić bo wygląda", co nie jeden raz wywołuje u mnie uśmiech.
To tak samo jak moja siostra, kiedy szuka samochodu to . . . kolor najważniejszy. Te kobiety to nigdy nie zrozumieją, że liczy się silnik i dobra blacha. A instalacja, jest dobra kiedy mechanik należycie ja nastroił i dobrał dobre komponenty. Niedawno czytałem wpis na lpg-forum, coś takiego " kiedy włączam przycisk sport, samochód zaczyna słabiej chodzić na lpg ". I ja chyba dobrze zrozumiałem, że komponenty zostały źle dobrane do samochodu. Ponieważ (nie miałem z tym styczności, przepraszam za możliwy błąd) po włączeniu opcji sport wzrasta nam moc (koniki i inne takie), a dobrane komponenty jednak uniemożliwiają nam coś takiego. Kiedy są zrobione pod ilość koni.
Chociaż z drugiej strony wyregulowana instalacja do konkretnego samochodu działa w taki sposób (masło maślane) w jaki została ustawiona. I nie wiem czy zwykła tania instalacja pozwala na funkcję sport. To chyba musi być bardziej zintegrowana ze już seryjnym.
Najlepsza była by chyba w fazie ciekłej.

Tak czy siak, ważny jest

1 instalator, ma się znać
2 sposób montażu, wężyki nie za grube nie za cienkie ( takie w sam raz )
3 dobór komponentów
4 koniec montażu ( jak chodzi, do regulacja )

Nie wiem czy to co napisałem jest poprawne merytorycznie. Proszę o poprawę tego co napisałem, chciałbym tylko zaznaczyć iż domniemywałem jaki może to byc powód. nie miałem styczności z samochodem, tylko byle jakim opisem frustrata.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


Saab9-3

19 900

2002r.

167 000 km

śląskie

Saab9-3X SportKombi

43 300

2008r.

248 000 km

mazowieckie

Saab9-3

18 900

2008r.

277 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System