Saab

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Saab 9-3 ) Check engine i brak ssania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Saab 9-3 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
muka

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Saab 93 SS 2.2tid 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lut 2017, 19:49
Temat postu:

Check engine i brak ssania


Witam

Mam problem ze swoim sabem 9-3 2.2tid z 2003 roku. Otóż pali mi się kontrolka check, auto ma moc nie gaśnie. Po podpięciu się interfejsem elm 327 pojawia się błąd P0198 (czujnik temperatury oleju silnika-wysoki sygnał wejściowy). Po skasowaniu błędu check gaśnie, ale po ponownym zapaleniu auta dalej świeci. Przeszukałem internet i nic nie znalazłem na temat tego czujnika, gdzie on jest i czy w ogóle taki czujnik się tam znajduje. Nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego ale odkąd pali się check to gdy zapalam auto na zimnym silniku to przez chwile chodzi tak jak by nie było ssania (obroty ok 900) dopiero po kilku sekundach obroty wzrastają ponad 1000. Zastanawiam się czy to nie jest czasami czujnik temperatury silnika (wody). Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.
Powrót do góry
sabowicz

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielawa
Posiadane auto: saab 9-3 2T
Piwa: 8/0
Wysłany: Pon 06 Lut 2017, 14:17
Temat postu:

Re: Check engine i brak ssania


muka napisał:
Witam

Mam problem ze swoim sabem 9-3 2.2tid z 2003 roku. Otóż pali mi się kontrolka check, auto ma moc nie gaśnie. Po podpięciu się interfejsem elm 327 pojawia się błąd P0198 (czujnik temperatury oleju silnika-wysoki sygnał wejściowy). Po skasowaniu błędu check gaśnie, ale po ponownym zapaleniu auta dalej świeci. Przeszukałem internet i nic nie znalazłem na temat tego czujnika, gdzie on jest i czy w ogóle taki czujnik się tam znajduje. Nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego ale odkąd pali się check to gdy zapalam auto na zimnym silniku to przez chwile chodzi tak jak by nie było ssania (obroty ok 900) dopiero po kilku sekundach obroty wzrastają ponad 1000. Zastanawiam się czy to nie jest czasami czujnik temperatury silnika (wody). Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.


Bledy powinienes odczytac TECH 2. Od P0176 do PO194 dotycza paliwa.U ciebie to,Czujnik skladu paliwa,zakres obwodu /wydajnosc/ PO178 czujnik obwodu niskiego wejscia. Mogles zatankowac jakies dziadostwo i masz efekt.Czujnik skladu paliwa to blad PO177.Filtry i woda to posprawdzaj.Powodzenia.
Powrót do góry
muka

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Saab 93 SS 2.2tid 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 09 Lut 2017, 12:38
Temat postu:

Re: ( Saab 9-3 ) Check engine i brak ssania


Co do paliwa do tankuje tylko na BP albo na Shellu. Po podłączeniu pod komputer pokazało błąd P0195 (czujnik temperatury oleju). Po skasowaniu błędu kontrolka narazie nie świeci. A z tym zapalaniem bez ssania to mechanik powiedział, że może pomału pompa wtryskowa siadać.

Ps.
Zapomniałem jeszcze dodać ze po odpaleniu na zimnym przez parę sekund nie ma reakcji na pedał gazu i trzęsie silnikiem tak jakby nie chciał się wkręcić na obroty.
Powrót do góry
muka

Czytelnik



Dołączył: 05 Lut 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Saab 93 SS 2.2tid 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Lut 2017, 13:16
Temat postu:

Re: ( Saab 9-3 ) Check engine i brak ssania


Po wymianie czujnika problem narazie zniknął.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Saab 9-3 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Saab 9-3 »

Opinie o samochodach Saab 9-3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Saab 9-3 ) Porady, problemy techniczne


Saab9-3

18 900

2008r.

277 000 km

śląskie

Saab9-3X SportKombi

43 300

2008r.

248 000 km

mazowieckie

Saab9-3

19 900

2002r.

167 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System