Saab

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Saab ) Saab 9-5 2.3T Aero



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Saab ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yoopeeter

Czytelnik



Dołączył: 14 Paź 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Paź 2018, 19:11
Temat postu:

Saab 9-5 2.3T Aero


Chciałem zasięgnąć języka gdzie się da na temat jednego z egzemplarzy, który znalazłem w necie. Tym modelem jestem zainteresowany od jakiegoś czasu, jadę go obejrzeć i chciałbym dowiedzieć się czy ktoś, kto miał z tą wersją doczynienia, ma dla mnie jakieś praktyczne rady na co zwrócić uwagę podczas oględzin. Może ktoś kojarzy konkretnie ten przypadek.

https://www.otomoto.pl/oferta/saab-9-5-szybki-saab-9-5-aero-260km-2-3-turbo-benzyna-gaz-ID6Bs2LB.html#2832caf3f6

Z tego, co dowiedziałem się od sprzedawcy to samochód dostał w rozliczeniu, jest właścicielem lombardu więc informacje na temat stanu technicznego są szczątkowe i powiedział tylko o tym co wiadomo na pierwszy rzut oka.

Zaczynając od przebiegu, który wydaje się bardzo niski (choć po stanie tapicerki nie wygląda na bardzo zmęczony samochód), sprzedawca jasno zaznaczył, że wydaje mu się, że jest cofnięty- on tego nie robił, ale nie jest w stanie poręczyć za poprzednich właścicieli- auto zostało sprowadzone około 2015 roku ze Szwecji.

Z wiadomych usterek:

- świeci się check, podobno auto było podpinane pod komputer i błąd dotyczy wału (niestety twierdzi, że nie pamięta czy korbowego czy wałka rozrządu). Mechanik, który przeprowadzał kontrolę sugerował, że winny jest czujnik położenia, ponieważ błąd po skasowaniu nie powrócił od razu tylko po jakimś czasie. Nie znam się więc nie będę na ten temat polemizował (ogółem mocno mnie to nurtuje, boję się, żeby to nie było coś poważnego, głównie dlatego tutaj piszę);
- wiadomo też, że nie działają lusterka elektryczne, nie pytałem czemu;
- drążki kierownicze prawdopodobnie do wymiany.

Nie wiadomo od kiedy założony jest gaz.

Pytałem też o olej, którym zalany jest silnik (czytałem, że Saaby są delikatne w tej kwestii), ale dowiem się tego na miejscu, gdyż podczas rozmowy nie miał auta w pobliżu. Kartka podobno jest.

Z góry został mi zaproponowany wyjazd na szybszą trasę, mogłoby to sugerować, że raczej niczego nie chce przede mną ukryć. Generalnie planuję skontrolować to auto na stacji diagnostycznej przed ewentualnym zakupem w SKP na Przybyszewskiego w Łodzi.

Co sądzicie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Saab ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Saab ) Dyskusje ogólne


Saab9-3

19 900

2002r.

167 000 km

śląskie

Saab9-3X SportKombi

43 300

2008r.

248 000 km

mazowieckie

Saab9-3

18 900

2008r.

277 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System