Saab

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Saab 9-5 ) CHŁODZENIE SILNIKA



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Saab 9-5 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LUCANUS

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 1

Posiadane auto: SAAB 900 2.0 TURBO
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Maj 2009, 21:57
Temat postu:

CHŁODZENIE SILNIKA


Witam Saabowiczów. Mam Saab`a 900 2.0 Turbo. Miałem nieszczelną chłodnicę. Raz zagotowała mi się woda (po odkreceniu pokrywki zbiorniczka wyrównawczego płyn chłodzący zaczął wybijac pod ciśnieniem). Zleciłem sklejanie chłodnicy. Odradzam takie rozwiązanie. Nie opłaca się.
Problem nadal się utrzymuje. Info na komputerze COOLANT LEVEL LOW.
Silnik sie grzeje choć temperaturę pokazuje prawidłową. Wąż łączący chłodnicę z blokiem silnika puchnie jak diabli. Po odkręceniu pokrywki zbiorniczka płyn chłodzący nadal wybija pod ciśnienim. Co jest? Niedrożny układ chłodzący czy raczej uszczelka pod głowicą/?Niech ktos pomoże.Dzięki
Powrót do góry
Paweł Trapcia

Czytelnik



Dołączył: 02 Lut 2009
Posty: 5

Posiadane auto: saab 95 2,3T
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Cze 2009, 21:02
Temat postu:

Re: CHŁODZENIE SILNIKA


LUCANUS napisał:
Witam Saabowiczów. Mam Saab`a 900 2.0 Turbo. Miałem nieszczelną chłodnicę. Raz zagotowała mi się woda (po odkreceniu pokrywki zbiorniczka wyrównawczego płyn chłodzący zaczął wybijac pod ciśnieniem). Zleciłem sklejanie chłodnicy. Odradzam takie rozwiązanie. Nie opłaca się.
Problem nadal się utrzymuje. Info na komputerze COOLANT LEVEL LOW.
Silnik sie grzeje choć temperaturę pokazuje prawidłową. Wąż łączący chłodnicę z blokiem silnika puchnie jak diabli. Po odkręceniu pokrywki zbiorniczka płyn chłodzący nadal wybija pod ciśnienim. Co jest? Niedrożny układ chłodzący czy raczej uszczelka pod głowicą/?Niech ktos pomoże.Dzięki


jak silnik jest rozgrzany cisnienie w układzie chłodzenia wzrasta (potrafi przekroczyc 1 bar), więc odkręcenie korka zbiorniczka wyrównawczego zawsze zakonczy sie "wybijaniem płynu chłodzącego", jesli "sklejanie" chlodnicy polegało na dodaniu jakiegos srodka zaklejajacego nieszczelnosci to w układzie chłodzącym mamy juz maź która zmniejszyla drastycznie drożność układu, wiec silnik grzeje sie.
mozesz zrobic jedna próbe - odkrec korek na zimnym silniku i pozostaw na wolnych obrotach az osiagnie normalna temperature pracy, obserwuj zbiorniczek wyrownawczy, jesli beda pojawiac sie babelki powietrza - uszczelka głowicy trafiona, jesli płyn zacznie wybijac góra - niestety tez
Powrót do góry
gadu-gadu
wb2009

Czytelnik



Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): rawa maz
Posiadane auto: saab 900 cabrio
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 28 Sie 2009, 21:49
Temat postu:

cd


witam
jęsli nie ma bąbelków i nie wyrzuca zbiorniczkiem jaką masz radę? termistat wymieniony i chwilę bylo ok ale przeciągnęłam go do 160 i za chwilę komunikat coolant level lov i wyrzuca.... jaki macie pomysł... czy przewody dochodzące do zbiorniczka i odchodzące moga byc przypchane jakimś syfem i jest za maly przepływ i blokuje obieg (hipoteza małą mam wiedze ponieważ to mój pierwzy saab)
heelp me
z óry hx
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Saab 9-5 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Saab 9-5 »

Opinie o samochodach Saab 9-5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Saab 9-5 ) Porady, problemy techniczne


Saab9-3X SportKombi

43 300

2008r.

248 000 km

mazowieckie

Saab9-3

19 900

2002r.

167 000 km

śląskie

Saab9-3

18 900

2008r.

277 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System