Saab

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Saab 900 ) Czy warto kupić Saaba 900?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Saab 900 ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maercin

Czytelnik



Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Cze 2009, 19:36
Temat postu:

Czy warto kupić Saaba 900?


Mam do kupienia Saaba 900 z silnikiem 2.3, 150KM (przynajmniej kiedys byly) z roku 1995. Samochod odpalilem po polrocznym postoju od innego akumulatora. Mialem okazje pojechac na stacje paliw i z powrotem na lotnisko, bo saab stal zupelnie na oparach, podejrzewam że oleju juz nie ma co mozna rozpoznac po stukaniu silnika, ale generalnie wlasciciel twierdzi, ze nie bylo wiekszych problemow z silnikiem. Ma 333 tys. przebiegu, co troche zraża, ale wlasciciel (pierwszy) chce za niego 4 tys. zł. Do tego posiada instalacje gazową. Do wymiany jest poduszka pod silnikiem, podobno uzywana to koszt 250-300zl i zamontowanie u kowala za 50zl. Jak temp. oleju wzrosla, samochod calkiem niezle sie prowadzi, ale nie moglem odpalic radia, zatankowalem za 30zl i chyba mocno żre paliwo, bo zaraz opadlo do dolnych granic rezerwy. Samochod byl kiedys bity, ma inny odcien czerwonego na drzwiach, nie ma nakladki na przekladni biegow, co wiecej nie moglem wrzucic 5 biegu. Sorry za nieułozone dane, ale warto dodac ze do tego jeszcze dorzuca komplet zimowek. Chce kupic swoj pierwszy samochod, tak zeby posluzyl mi ze 2-3 lata, wiem juz ze za ubezpieczenie bede placil majatek z takim silnikiem i pali okolo 13l po miescie gazu, ale samochod wydaje sie mimo wszystko atrakcyjny. Prosilbym o rade czy warto sie w ogole tym interesowac, na co zwrocic uwage, czy moze jest to szrot i odpuscic od razu?

pozdrawiam, marcin
Powrót do góry
gadu-gadu
dzolli

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 5

Posiadane auto: saab 9000 CSE 2,0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Cze 2009, 17:28
Temat postu:

xxx


Witam no mało one nie pala ja mam 9000 2,0 turbo 17.. km ciągnie ile wlejesz średnio ok 13l benzyny jak klepnę to i ze 20 jeśli chodzi o części to na allegro jest multum tego Cool to coś w stylu ALBO SIĘ W NIM ZAKOCHASZ ALBO ZNIENAWIDZISZ
_________________
Artur
Powrót do góry
gadu-gadu
Marcus_SCI

Czytelnik



Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk Cieszyński
Posiadane auto: SAAB 900 2.0I Hatchback 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Gru 2010, 09:17
Temat postu:

Re: xxx


Cześć!
Jestem Tu nowy i posiadam Krokodyla z 1998r silnik 2.0 bez turbo taki chciałem. Teraz akurat montuję do niego gaz ale o tym kiedys później.
Zacząłem jeździć póżną jesienią, teraz temperatury do -10C.
O spalaniu powiem dokładnie za rok ale teraz o ile wierzyć wskażnikowi to od 39l na jeszcze zimnym silniku pod stromą górkę do 6,4l/100km przy jeździe gęsiego ok 70-75km/h ze sytałą prędkością na IV biegu.

dzolli napisał:
Witam no mało one nie pala ja mam 9000 2,0 turbo 17.. km ciągnie ile wlejesz średnio ok 13l benzyny jak klepnę to i ze 20 jeśli chodzi o części to na allegro jest multum tego Cool to coś w stylu ALBO SIĘ W NIM ZAKOCHASZ ALBO ZNIENAWIDZISZ


Mają rację ci którzy tak twierdzą " ALBO SIĘ W NIM ZAKOCHASZ ALBO ZNIENAWIDZISZ"
Ja narazie jestem zakochany, auta te jak na swój styl, stan techniczny po latach eksploatacji, komfort jazdy i wyposażenie odstaje do przodu daleko przed innymi. Części w niektórymi wyjątkami dość tanie, mozliwość kupna używanych.
Posty Wasze dość stare więc maercin juz albo kupił albo dalej szuka.
Życzę innym i sobie zadowolenia z jazdy Saab'ami.
_________________
pozdrawiam Marek


lenistwo jest matką wynalazków,
sztuka zrobić a nie narobić się
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Saab 900 ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Saab 900 »

Opinie o samochodach Saab 900 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Saab 900 ) Porady, problemy techniczne


Saab9-3

19 900

2002r.

167 000 km

śląskie

Saab9-3

18 900

2008r.

277 000 km

śląskie

Saab9-3X SportKombi

43 300

2008r.

248 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System