Saab

ogłoszeniaceny używanychdealerzyforumoponylinkiopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) instalacja pada- naprawiać czy nową?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 14:02
Temat postu:

instalacja pada- naprawiać czy nową?


Mam pytanie do doswiadczonych użytkowników LPG - moja sekwencyjna instalacja BRC z Dream XXI jest z końca 2003r. Szwankuje od jakiegoś czasu, tj. przełącza się samoczynnie na benzynę. Gazownik stwierdził, że niestety ma to już swoje lata i cudów nie mozna oczekiwac. Poradził dwa wyjścia - wymienić listwę wtryskiwaczy bo stare już klekoczą i przeczyścić oraz wyregulować instalację co będzie kosztowało 550 zł, lub wymienić instalkę na nową. Jest jeszcze trzecia droga - wywalić instalkę i smigać na benzynie, bo idzie na Pb jak burza, tylko te ceny paliwa... Co uważacie? Za miesiąc dwa skończę jeżdzić w trasy po 130 km dziennie i auto pozostanie mi do domowego, miejskiego użytku. Kalkuluję jeszcze, czy reanimacja instalacji pozwoli mi utrzymać w miarę dobrą cenę odpsprzedaży auta, gdyby do tego doszło. Jak sądzicie?
Powrót do góry
przem...

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gorzów Wielkopolski
Posiadane auto: VW Golf III 1.6 + LPG 1994r., Fiat Uno fire 1.0 1998r., Fiat 126elx 1994r. - maluszek po wypadku, poszedł na kasację
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 20:36
Temat postu:

re


Jedz do innego gazownika i zobacz co on ci powie. Na gazie można jeżdzić 10 lat bez problemu. Może sami nie wiedzą co jest nie tak w instalacji. dzisiaj jest tylu znawców co niewiele się znają (nie obrażając nikogo)
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 27 Gru 2007, 21:05
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) instalacja pada- naprawiać czy nową?


To już jest podobno ten naj, naj... w moim mieście. Faktycznie, z jako pierwszym mi się z nim rzeczowo rozmawiało. Poprzedni nie mieli koncepcji, czarowali po swojemu, kasowali równo i nie było zmian na lepsze. Przy okazji też się dowiedziałem, że poprzedni zrobił mnie chyba w jednym temacie w bambuko.
Powrót do góry
bojaco

Stały Bywalec



Dołączył: 08 Lis 2007
Posty: 153
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Croma II 2.4 JTD
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 08 Sty 2008, 16:41
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) instalacja pada- naprawiać czy nową?


No i tak - ja sobie pojechałem na urlop, a auto do warsztatu. Po powrocie dowiedziałem sie, że nie wymieniono wtryskiwaczy, bo jednak nie stwierdzono takiej potrzeby, poprzestano na gruntownym czyszczeniu instalacji. Ponadto - uwaga! - okazało sie, że zbiornik na gaz był zamontowany odwrotnie, co mogło powodować niewłaściwą pracę czujnika ciśnienia gazu,po opróżnieniu około połowy zbiornika!!! Oczywiście przywrócono go do normalnego położenia. Spytano mnie też przy okazji, kto tę instalację montował, bo ci co to robili, nie mieli o tym zielonego pojęcia... Ale jaja! Choć wcale mi nie do śmiechu. Poprzedni gazownicy to partacze i łachmyty. Przy okazji, ukłony dla zakładu, który bardzo dobrze mnie potraktował, na uwagę zasługuje to, że nie drenują klienta, kiedy nie ma takiej potrzeby. Na razie instalacji w fazie testów Wink ale sposób obsługi już świadczy sam za siebie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SAAB Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


Saab9-3

19 900

2002r.

167 000 km

śląskie

Saab9-3

18 900

2008r.

277 000 km

śląskie

Saab9-3X SportKombi

43 300

2008r.

248 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System